#2016-08-29 04:27:24 

Przedskoczka

Użytkownik

Posty: 116

Skąd: Iława

Wiek: 34

Dzień dobry. Mam za sobą kilkuletnią praktykę w opiece starszych osób w Polsce. Teraz chciałabym się rozwinąć zawodowo i zarobić więcej niż do tej pory stąd pomysł wyjazdu do Niemiec. Mam więc pytanie czy orientujecie się jakie wymogi trzeba spełnić i czy może wiecie jaka jest specyfika takiej pracy w Niemczech?
#2016-08-29 05:02:16 

Heros

Użytkownik

Posty: 99

Skąd: Działdowo

Wiek: 56

Podejrzewam że wielkich różnic nie ma. Podstawowa różnica jest taka że to samo co robiłaś w Polsce robisz w Niemczech ;)
#2016-08-29 06:18:47 

BananowaKasia

Użytkownik

Posty: 103

Skąd: Wieliczka

Wiek: 18

Najlepiej zrobisz jeśli skontaktujesz się z jakąś firmą, która pośredniczy w szukaniu pracy dla Polek w takich zawodach. Ja znalazłam coś takiego - laxocare.pl/opiekunka-osob-starszych-warunki/. Agencja wygląda na bardzo wiarygodną. Z tego co piszą wynika, że podstawą jest język, wiedza medyczna no i dobra kondycja fizyczna.
#2016-08-29 07:57:49 

Frontier

Użytkownik

Posty: 58

Skąd: Augustów

Wiek: 31

Bardzo wiele Polek pracuje na Zachodzie jako opiekunki i pomijając jakieś skrajne sytuacje ta praca wygląda na całkiem satysfakcjonującą. Zarobki o ile słyszę też są dobre – na pewno lepiej wyjdziesz na takiej opiece tam niż u nas ;)
#2016-08-29 09:10:43 

Słoneczna

Użytkownik

Posty: 87

Skąd: Bydgoszcz

Wiek: 28

Przeglądam stronę tej agencji co linkowano wyżej i myślę, że warto byś przeczytała to: laxocare.pl/praca-opiekunki-niemczech/. Jeśli czułaś się na siłach, by robić to w Polsce i sprawiało Ci to jakąś tam zawodową frajdę, to w Niemczech też będzie dobrze. Pytanie jak u Ciebie wygląda znajomość języka, bo to chyba bardzo podstawowa sprawa!
#2016-08-29 09:28:10 

Koniec

Użytkownik

Posty: 37

Skąd: Szczecin

Wiek: 22

Ja osobiście podziwiam osoby które są w stanie zajmować się kimś, zwłaszcza osobami chorymi czy niedołężnymi. To naprawdę nie jest łatwy chleb i trzeba się wykazać rożnymi umiejętnościami żeby ogarnąć taki temat. Mam nadzieję że trafisz na jakąś miłą starszą osobę i zarobisz sporo – powodzenia życzę!
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015