#2016-04-21 02:05:30 

Kate99

Użytkownik

Posty: 65

Skąd: Ełk

Wiek: 44

Heja! Od początku roku rozmyślałam na temat egzaminów Cambridge English. Zawsze chciałam posiadać jeden z certyfikatów i w końcu podjęłam decyzję: w przyszłym roku zdaję egzamin Cambridge First czyli potocznie zwany FCE. Jestem zafascynowana językami obcymi, a w szczególności językiem angielskim. W przyszłości chciałabym zacząć studia na Uniwersytecie Cambridge dlatego czeka mnie sporo nauki. Tu zapytanie do was. Czy możecie mi polecić książki, które pomogą mi się przygotować właśnie do egzaminu Cambridge English FCE?

#2016-04-21 02:14:02 

MerceDres

Użytkownik

Posty: 135

Skąd:

Wiek: 29

Cześć. Jeśli chciałabyś studiować na Uniwersytecie Cambridge to egzamin FCE to za mało. Potrzebujesz co najmniej certyfikatu CAE ale to już jest poziom zaawansowany na poziomie C1.
#2016-04-21 03:39:53 

Kate99

Użytkownik

Posty: 65

Skąd: Ełk

Wiek: 44

Dzięki za info. Tak podejrzewałam ale to nie jest przeszkodą. Po egzaminie FCE będę przygotowywała się do CAE. Czy prócz książek do FCE moglibyście podrzucić garść informacji na temat egzaminów CAE? Chciałabym się zorientować tylko jak ten egzamin wygląda.
#2016-04-21 06:12:05 

Krzysztof

Użytkownik

Posty: 140

Skąd: Cieszyn

Wiek: 45

Witaj. Jeśli chodzi o egzamin CAE to jak kolega wyżej wspomniał, jest to egzamin na poziomie zaawansowanym, choć jest też w ofercie Cambridge English egzamin o najwyższym poziomie zaawansowania i nazywa się Certificate of Proficiency in English - CPE i określany jest już na maksymalnym poziomie zaawansowania czyli C2. Wracając do CAE to więcej informacji zasięgniesz wchodząc na stronę fce.pl/certyfikaty-egzaminy/cae a jeśli chodzi natomiast o książki przygotowujące do egzaminów FCE to szeroki zakres znajdziesz w księgarni internetowej bookcity. Sam kiedyś korzystałem z książek wydawnictwa Longman, ale i Cambridge University Press czy Macmillan to renomowane wydawnictwa więc warto brać je pod uwagę przy wyborze podręcznika.
#2016-04-21 08:00:56 

MerryLu

Użytkownik

Posty: 41

Skąd: Braniewo

Wiek: 49

Podręcznik podręcznikiem ale systematyczność jest kluczowa. Wiem sama po sobie. Co do książek to uczyłam się z książki Cambridge Grammar for First Certificate wydawnictwa Cambridge University Press oraz Improve your Skills for First. Use of English wydawnictwa Macmillan.
#2016-04-21 09:23:54 

421ON124

Użytkownik

Posty: 83

Skąd: Bartoszyce

Wiek: 34

Moim zdaniem wszystkie podręczniki przygotowujące do egzaminów Cambridge English są takie same. W końcu skupiają się wokół konkretnego egzaminu, także niezależnie jaki podręcznik do FCE wybierzesz, i tak będzie dobry.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015