#2016-02-03 05:58:43 

Koniec

Użytkownik

Posty: 37

Skąd: Szczecin

Wiek: 22

Cześć. Powiedzcie proszę jak często dzieci powinny myć zęby. Słyszałem, że minimum 2 razy dziennie po 3 minuty, ale dentysta powiedział mi że 3 minuty to stanowczo za długo na młode zęby i może to zniszczyć szkliwo. Jaka częstotliwość i długość szczotkowania jest prawidłowa? Dodam że moje dziecko ma 5 lat. Pozdrawiam.
#2016-02-03 07:43:30 

Przedskoczka

Użytkownik

Posty: 116

Skąd: Iława

Wiek: 34

Uważam że nie da się tego tak sklasyfikować i wrzucić do jednego wora. Są dzieci które muszą myć częsciej i dłużej bo np szybciej pojawia im się osad, albo dopiero się uczą i zajmuje im to dłuzej. Kazde dziecko jest wielką indywidualnością i powinieneś obserwować czego mu trzeba zamiast sluchac takich rad.
#2016-02-03 10:32:33 

Kupująca

Użytkownik

Posty: 85

Skąd: Płock

Wiek: 18

Szczerze to pierwszy raz slysze zeby szczotkowanie dłuższe niz 3 minuty niszczylo zęby. Wyrabianie nawyku mycia zębów u dziecka to bardzo ważna sprawa której nie wolno zaniedbywać. Duża odpowiedzialność w nauczaniu o dbanie o higienę jamy ustnej spoczywa również na przedszkolach.
#2016-02-03 12:17:55 

Czarno-Biała

Użytkownik

Posty: 87

Skąd: Wrocław

Wiek: 36

Dokładnie, w przedszkolach dzieci powinny myć zeby, mają wówczas obraz tego, że dbanie o ząbki to coś powszechnego i normalnego. Dodatkowo w trakcie szczotkowania dzieci wymieniają się swoimi doświadczeniami z dentystą itp. To też jest pozytywne.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015